Specjalista z poradni może pracować z dzieckiem, jeżeli rodzice wyrażą na to zgodę

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 7 lutego 2023

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu powinna być organizowana i udzielana we współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Należy jednak pamiętać, że rodzice muszą wyrazić zgodę na kontakt specjalisty z poradni z dzieckiem. Sprawdź, jakich informacji należy im udzielać.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy rodzice muszą wyrazić zgodę na współpracę dziecka ze specjalistą?
  • Jakich informacji udzielić rodzicom przed objęciem dziecka pomocą psychologiczno-pedagogiczną?
  • Kiedy dyrektor przedszkola może zwrócić się o pomoc do poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.