6 możliwości działania w przypadku skargi na nauczyciela

Autor: Dariusz Skrzyński

Data aktualizacji dokumentu: 4 kwietnia 2023
6 możliwości działania w przypadku skargi na nauczyciela przedszkola

W przypadku skargi rodziców na pracę nauczyciela dyrektor przedszkola ma kilka możliwości postępowania: od zapisów statutowych, przez ocenę pracy, nadzór pedagogiczny, nałożenie kary porządkowej aż po zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o wystąpieniu przesłanek odpowiedzialności dyscyplinarnej. Poznaj 6 możliwych wariantów postępowania, gdy rodzice złożą skargę na nauczyciela przedszkola.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jak reagować na skargę na nauczyciela przedszkola.
  • Jakie zapisy odnośnie do rozpatrywania skarg na nauczycieli powinny się znaleźć w statucie przedszkola.
  • Czy skarga na nauczyciela ma wpływ na ocenę jego pracy.
  • Kiedy w grę wchodzi odpowiedzialność porządkowa i dyscyplinarna nauczyciela.
  • W jakim przypadku dyrektor przedszkola musi zawiadomić policję lub prokuraturę o zachowaniu nauczyciela.
  • W jaki sposób dyrektor przedszkola musi zawiadomić rodziców o sposobie załatwienia skargi.

Słowa kluczowe:
skarga na nauczyciela
Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.