6-latek z autyzmem w grupie 5-latków

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 28 października 2022
6-latek z autyzmem w grupie 5-latków

Dziecko 6-letnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na spektrum autyzmu można przypisać do grupy młodszej. Podstawą takiej decyzji może być fakt, że dziecko czuje się pewniej w młodszej grupie, lepiej się w niej odnajduje, zna wychowawców itp. Niemniej jednak w grupie tej dziecko musi realizować roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne zakończone oceną gotowości szkolnej. Sprawdź, na jakiej podstawie dyrektor może zadecydować o zapisaniu starszych dzieci do grupy młodszej.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Które przepisy regulują kwestię tworzenia oddziałów mieszanych (różnowiekowych) w przedszkolu?
  • Czy 6-latek z autyzmem może realizować obowiązek przedszkolny w grupie 5-latków?

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.