Umowa cywilnoprawna z nauczycielem przedszkola – sprawdź, kiedy jest dopuszczalna

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 13 września 2023

Dyrektorzy przedszkoli publicznych jak i niepublicznych a także m.in. publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, czy też niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego muszą zatrudniać nauczycieli na podstawie stosunku pracy. Umowa cywilnoprawna jest dopuszczalna tylko w ściśle określonych przypadkach – sprawdź, kiedy możesz ją zastosować. Pamiętaj, że umowy cywilnoprawnej nie można zawrzeć z nauczycielem w przedszkolu samorządowym.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kiedy umowa cywilnoprawna z nauczycielem przedszkola jest dopuszczalna?
  • Kiedy z nauczycielem można zawrzeć umowę cywilnoprawną, a kiedy trzeba stosować umowę o pracę?
  • Dlaczego umowa cywilnoprawna jest niedopuszczalna w przedszkolach samorządowych?
  • Jakie są ograniczenia dotyczące umowy zlecenia dla nauczyciela w kontekście godzin pracy?