Dokument aktualny

Autor: Anna Trochimiuk

Data aktualizacji dokumentu: 30 stycznia 2024
Zwolnienie pracownika, który często choruje

Częste choroby dezorganizują pracę oddziału i wiążą się z koniecznością organizowania za nauczyciela zastępstwa. Gdy jednak nie trwają na tyle długo, by można było rozwiązać umowę o pracę z tego powodu, można rozważyć wypowiedzenie stosunku pracy z powodu długotrwałych i częstych nieobecności w pracy. Sprawdź, czy możliwość zwolnienia z pracy z powodu częstych zwolnień lekarskich z dotyczy wszystkich pracowników przedszkola bez względu na zajmowane stanowisko.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Pracownik często choruje? Sprawdź, czy można go zwolnić z pracy.
  • Kiedy można zwolnić z pracy pracownika, który dezorganizuje pracę przedszkola?
  • Jaki jest okres wypowiedzenia umowy zawartej na podstawie Kodeksu pracy?
  • Czy z powodu częstych zwolnień lekarskich można zwolnić nauczyciela przedszkola zatrudnionego na podstawie Karty Nauczyciela?
  • Czy z powodu częstych zwolnień lekarskich można zwolnić nauczyciela przedszkola zatrudnionego przez mianowanie?

Autor: Anna Trochimiuk

Radca prawny, redaktor i autor publikacji dotyczących spraw kadrowych w szkołach i placówkach oświatowych. Wieloletni ekspert Portalu Oświatowego.
Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.