Plan pracy nauczyciela wspomagającego

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 21 października 2020
  Plan pracy nauczyciela wspomagającego w przedszkolu

W niektórych przedszkolach wymaga się opracowania planu pracy nauczyciela wspomagającego. Sprawdź, czy nauczyciel wspomagający ma obowiązek opracowania planu swojej pracy. Dowiedz się, jakie czynności uwzględnić w takim planie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy nauczyciel wspomagający ma obowiązek opracowania planu swojej pracy w przedszkolu?
  • Które działania nauczyciela wspomagającego powinny być skorelowane z działaniami innych nauczycieli?
  • Jakie są główne zadania nauczyciela wspomagającego zgodnie z rozporządzeniem MEN z 9 sierpnia 2017 r.?
  • W jakim zakresie nauczyciel wspomagający musi towarzyszyć uczniowi podczas zajęć edukacyjnych?
  • Czy istnieje konieczność opracowywania odrębnego planu pracy nauczyciela wspomagającego?
  • Jakie elementy powinny być uwzględnione w planie pracy nauczyciela wspomagającego w przedszkolu?

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.
Słowa kluczowe:
nauczyciel wspomagający