Oświadczenie rodziców o rezygnacji z objęcia dziecka nauką języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego

Rodzice dziecka mogą złożyć oświadczenie o rezygnacji z nauki języka mniejszości i nauki języka regionalnego. Oświadczenie składa się dyrektorowi odpowiednio przedszkola lub szkoły, nie później niż do dnia 29 września roku szkolnego, którego dotyczy rezygnacja. Złożenie oświadczenia jest równoznaczne z zaprzestaniem udziału dziecka w nauce języka mniejszości i nauce języka regionalnego. Oświadczenie składa się w postaci papierowej.

Przeczytaj również:

• Terminy na złożenie wniosku o objęcie dziecka nauką języka mniejszości lub języka regionalnego
  • Nauka języka mniejszości narodowych i etnicznych lub języka regionalnego w przedszkolu – ile godzin w roku szkolnym 2024/2025?
Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.