Obowiązkowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 8 listopada 2023
Obowiązkowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu

Przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy podlegają wszyscy pracownicy przedszkola. Błędem jest kierowanie na takie szkolenie tylko nauczycieli oraz osób mających bezpośredni kontakt z dziećmi. Sprawdź, kto podlega obowiązkowi przejścia szkolenia z pierwszej pomocy i czy kto odpowiada za zapewnienie takiego szkolenia.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kto jest zobowiązany do udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy w przedszkolach?
  • Kto pokrywa koszty szkolenia z pierwszej pomocy poszkodowanemu?
  • Jakie są konsekwencje nieobecności na obowiązkowym szkoleniu z pierwszej pomocy?
  • Czy organ prowadzący może określić częstotliwość szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy w przedszkolach, które mu podlegają?
  • Czy zasady dotyczące szkolenia z pierwszej pomocy obowiązują także w przedszkolach niepublicznych i innych formach wychowania przedszkolnego?

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.