8 rodzajów kontroli w przedszkolu publicznym i niepublicznym

Data aktualizacji dokumentu: 4 października 2019
Dokument archiwalny
75d27f270e54f25d2e1999590a4304345f50e17f-xlarge

Kontrole w przedszkolach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, mogą być dokonywane przez cały szereg podmiotów, od organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przez Najwyższą Izbę Kontroli, Państwową Inspekcję Pracy, po Inspekcję Sanitarną itd. Dla dyrektora każda kontrola to stresujący moment, ale przede wszystkim obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków do jej przeprowadzenia. Ważne są przygotowanie miejsca, w którym osoba kontrolująca może wykonywać swoje czynności przez nikogo nie niepokojona, jak również konieczność przygotowania do wglądu dokumentacji, której wymaga kontrolujący. W tym wydaniu podpowiadamy, jak przygotować się na kontrole różnych instytucji zewnętrznych, by przebiegły sprawnie i pomyślnie dla dyrektora.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Kto może skontrolować przedszkole.
  • Czy kontrola może się odbyć pod nieobecność dyrektora przedszkola.
  • Jakie są rodzaje kontroli.
  • Jakie są cztery tryby kontroli?
  • W jaki sposób podczas kontroli ochronione są dane osobowe?

Słowa kluczowe:
kontrole w przedszkolu
Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.