Dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

Data aktualizacji dokumentu: 17 grudnia 2019
Dokument archiwalny
afdf3354677101bda490cc929f685dbf72541f31-xlarge (6)

Jednym z najważniejszych obowiązków związanych z dostarczeniem do przedszkola orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jest opracowanie dla ucznia indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego. To jednak nie wszystko. Przed dyrektorem przedszkola a szczególnie nauczycielami i specjalistami jest szereg zadań do wykonania w związku z przyjęciem do placówki dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Sprawdź, jak wywiązać się z tych obowiązków.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Dla jakich dzieci wydaje się orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Od jakiego wieku wydaje się orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny w przedszkolu - co powinien zawierać.
  • W jakim przypadku organizuje się zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu.
  • Jaki jest wymiar zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu.
  • W jakich godzinach realizować zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu.
  • Jaki jest wymiar pensum nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne.
  • Jakie są potrzebne kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu.
  • Kiedy dyrektor przedszkola musi, a kiedy może zatrudnić pomoc nauczyciela lub nauczyciela wspomagającego.

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.