Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy nauczyciela przedszkola

Data aktualizacji dokumentu: 10 maja 2020
Dokument archiwalny
33bc380adcb5982da9e1443ef832ea6b9eeee6b5-xlarge (3)

Za czas urlopu wypoczynkowego nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Czy jednak oznacza to, że pensja urlopowa jest równa 1:1 pensji za przepracowany miesiąc? Odpowiedź brzmi nie. Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy nauczyciela przedszkola oblicza się bowiem w odrębny sposób a dodatkowo inne są zasady wlicza stałych a inne zmiennych składników wynagrodzenia. Sprawdź czy znasz zasady obliczania pensji urlopowej nauczyciela przedszkola i czy poprawnie liczysz tzw. średnią urlopową.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jakie składniki uwzględnia się w wynagrodzeniu za urlop nauczyciela przedszkola.
  • W jaki sposób wlicza się do pensji urlopowej stałe składniki wynagrodzenia nauczyciela przedszkola.
  • W jaki sposób wlicza się do pensji urlopowej zmienne składniki wynagrodzenia nauczyciela przedszkola.
  • Jaką stawkę przyjąć dla wynagrodzenia zasadniczego obliczając pensję urlopową.
  • W jakiej kwocie wlicza się dodatek za wysługę lat.
  • W jakiej kwocie wlicza się dodatek funkcyjny.
  • W jakiej kwocie wlicza się dodatek za warunki pracy.
  • W jaki sposób oblicza się tzw. średnią urlopową z godzin ponadwymiarowych i doraźnych zastępstw.
  • W jakiej kwocie wlicza się dodatek za pracę w porze nocnej.
  • W jakiej kwocie wlicza się wynagrodzenie za pracę w dniu wolnym lub święto.
  • W jakiej kwocie wlicza się jednorazowy dodatek uzupełniający.
  • W jakim terminie wypłaca się wynagrodzenie urlopowe nauczyciela przedszkola.
  • Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe nauczyciela przedszkola za niepełny miesiąc.
  • Jak obliczyć pensję urlopową po zwolnieniu lekarskim.

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.
Dodano: 26.03.2024

Wydanie nr 128 Marzec/Kwiecień 2024 r.