komisja kwalifikacyjna na kontraktowego

AdobeStock_297916944

Powołanie komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego

Poznaj obowiązki dyrektora przedszkola wobec nauczyciela, który ubiega się o stopień nauczyciela kontraktowego. Sprawdź, jak wygląda procedura postępowania komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego i pobierz 12 wzorów dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia tej procedury.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Kogo można powołać w skład komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego.
  • W jakim terminie dyrektor przedszkola musi wydać decyzję w sprawie nadania lub odmowy nadania stopnia nauczyciela kontraktowego.
  • Jakie dokumenty musi dołączyć nauczyciel stażysta do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego.
  • Na czym polega analiza formalna wniosku nauczyciela i do czego dyrektor przedszkola może zobowiązać nauczyciela.
  • W jakim terminie i kogo należy zawiadomić o dacie i miejscu powiedzenia komisji kwalifikacyjnej.
  • Jak przebiega postępowanie przed komisją kwalifikacyjną.
  • Co musi się znaleźć w protokole z posiedzenia komisji kwalifikacyjnej.

Wzory dokumentów do artykułu:

• Wzór zarządzenia w sprawie powołania komisji kwalifikacyjnej
  • Wzór pisma do związków zawodowych w sprawie wybrania przedstawiciela do udziału w komisji
  • Wzór analizy formalnej wniosku
  • Wzór wezwania do usunięcia braków formalnych
  • Wzór powiadomienia nauczyciela o terminie i miejscu posiedzenia komisji kwalifikacyjnej
  • Wzór powiadomienia organu sprawującego nadzór pedagogiczny o terminie posiedzenia komisji
  • Wzór powiadomienia organu prowadzącego o terminie posiedzenia komisji
  • Wzór karty indywidualnej oceny punktowej
  • Wzór protokołu z posiedzenia komisji kwalifikacyjnej
  • Wzór oświadczenia członka komisji o bezstronności i zachowaniu tajemnicy
  • Wzór zaświadczenia o uzyskaniu akceptacji komisji kwalifikacyjnej