Jak zoptymalizować koszty funkcjonowania prywatnego przedszkola w obecnej sytuacji gospodarczej

Maciej Lipka

Autor: Maciej Lipka

Data aktualizacji dokumentu: 2 grudnia 2022

Wzrost cen energii oraz powiązana m.in. z tym zjawiskiem inflacja wpływają na koszty funkcjonowania prowadzonej przez nas placówki. Można mówić o wpływie na tyle istotnym, który zmusza właścicieli przedszkoli do poszukiwania sposobów na zoptymalizowanie kosztów działalności. Warto rozważyć zatem wdrożenie wszystkich lub niektórych sposobów oszczędności wskazanych w niniejszym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Jakie są metody optymalizacji kosztów ogrzewania w przedszkolu.

Oszczędności związane z temperaturą pomieszczeń.

Oszczędności w zakresie kuchni.

Maciej Lipka

Autor: Maciej Lipka

Specjalista w zakresie prawa pracy, pozyskiwania dotacji i ochrony danych osobowych. Z wykształcenia prawnik. Zdobył doświadczenie, zarówno prowadząc własną działalność w zakresie pozyskiwania dotacji, jak i zajmując się problematyką ochrony danych osobowych w obecnym Urzędzie Ochrony Danych Osobowych. Jego wiedza pozwala spojrzeć na problemy kadrowe z punktu widzenia nowych standardów wymagających poszanowania prywatności pracowników, a także prowadzeniem dokumentacji związanej z ochroną danych osobowych. Na co dzień sporządza dokumenty zarówno wymagane przez przepisy, jak i dokumenty ułatwiające codzienne funkcjonowanie organizacji.