Skreślenie dziecka z listy dzieci uczęszczających do przedszkola – sprawdź, jakich formalności trzeba dopełnić

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 2 grudnia 2022
  Skreślenie dziecka z listy dzieci uczęszczających do przedszkola – sprawdź, jakich formalności trzeba dopełnić

Pytanie:Czy można wypowiedzieć umowę rodzicom w trybie natychmiastowym, w sytuacji gdy dziecko od ponad pół roku niszczy mienie przedszkola, bije nauczycieli oraz dyrekcję, wyzywa dzieci, dzieci w grupie tracą zajęcia, są przerażone. Dziecko uniemożliwia prowadzenie zajęć. Dodam, że opinia była wystawiona już drugi raz. Rodzice odmawiają spotkań, tłumacząc, że nie mają czasu. Dodam, że nauczycielka idzie na zwolnienie psychiatryczne z tego powodu. Nasze kroki to objęcie dziecka indywidualizacją, dwukrotnie napisana opinia, prowadzenie karty wydarzeń przy każdej sytuacji, rozmowa i podpis rodzica. Zgłosiliśmy ten przypadek do MOPS-u i z powodu różnych relacji chłopca został on objęty obserwacją psychologiczną (psychologa mamy w placówce). Jak powinno wyglądać takie wypowiedzenie? Co powinno tam być?

Z artykułu dowiesz się m.in.:

Czy do wykreślenia ucznia z listy potrzebna jest uchwała

Rodzice mogą odwołać się od decyzji

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.