Czy nieodpieluchowany 2,5-latek może uczęszczać do przedszkola?

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 30 listopada 2023
dziecko

Zarówno przedszkola publiczne jak i niepubliczne przyjmują, w miarę posiadanych miejsc, 2,5-latki. Podejmując taką decyzję trzeba mieć świadomość, że dzieci w tym wieku nie zawsze są już na tyle samodzielne by opanować trening czystości, dlatego nieodpieluchowany 2,5-latek nie powinien nikogo dziwić. Tymczasem bywa tak, że przedszkola wymagają od rodziców dzieci w tym wieku by zostały odpieluchowane gdyż w przeciwnym razie nie będą mogły uczęszczać do przedszkola. Dalej wyjaśniamy, czy takie rozwiązanie jest zgodne z przepisami.

Z tego artykułu dowiesz się:

• W jakim wieku można przyjąć dziecko do przedszkola.
  • Na jakiej zasadzie przedszkole może przyjąć 2,5-latka w trakcie roku szkolnego?
  • Jakie są kryteria i zasady rekrutacji do przedszkoli.
  • Czy można wymagać by 2,5-latek był odpieluchowany?