Dokumentowanie zajęć wspierających rozwój dzieci

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Data aktualizacji dokumentu: 30 listopada 2023
nauczycielka dzieci

Po dokonaniu obserwacji i diagnozy dzieci przedszkolnych nauczyciele wyłaniają grupy dzieci, które potrzebują dodatkowej pomocy np. w zakresie umiejętności manualnych, słuchowych itp. Sprawdź, czy zajęcia realizowane z dziećmi w ramach takiego wsparcia wymagają prowadzenia osobnej dokumentacji, czy też należy odnotować je w dzienniku zajęć przedszkola.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• W jaki sposób podstawa programowa określa realizację zajęć wspierających rozwój dziecka
  • Które zajęcia dokumentuje się w dzienniku zajęć przedszkola
  • W jakiej formie dokumentuje się zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Marzenna Czarnocka

Autor: Marzenna Czarnocka

Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.
Słowa kluczowe:
dokumentacja przedszkola