Przedłużenie umowy do dnia porodu a przekształcenie w umowę na czas nieokreślony – zmiany w Kodeksie pracy

Leszek Skupski

Autor: Leszek Skupski

Data aktualizacji dokumentu: 12 lipca 2017
Dokument archiwalny

Nie ma już wątpliwości co do tego, czy przedłużenie umowy z pracownicą w ciąży do dnia porodu skutkuje przekształceniem się umowy o pracę na czas określony w umowę bezterminową, jeżeli czas jej trwania w wyniku przedłużenia przekroczy limit umów terminowych.

Leszek Skupski

Autor: Leszek Skupski

Radca prawny, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi. Autor licznych artykułów z zakresu wynagrodzeń, prawa pracy i rozliczeń z ZUS. Od 2008 r. redaktor publikacji kadrowo-płacowych i ubezpieczeniowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.