Gdy dziecko doświadcza przemocy – jakie działania podjąć, gdy istnieje podejrzenie przemocy domowej

Zofia Rudzińska

Autor: Oliwia Pogodzińska

Data aktualizacji dokumentu: 15 września 2017
Dokument archiwalny

Podejrzenie przemocy wobec dziecka często wywołuje wiele emocji wśród dorosłych pracujących w placówkach oświatowych. Jak rozpoznać dziecko doświadczające przemocy? Dowiedz się, jaka jest rola przedszkola, jakie działania można, a jakie trzeba – pod groźbą poniesienia odpowiedzialności karnej – w takiej sytuacji podjąć.

Zofia Rudzińska

Autor: Oliwia Pogodzińska

Psycholog, absolwentka społecznej psychologii klinicznej Uniwersytetu SPWS. Od 2014 r. pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę jako konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100. Szkoli profesjonalistów z zakresu świadczenia pomocy telefonicznej. Jest autorką artykułów dotyczących rozwoju psychicznego dzieci i młodzieży.