Choroba zawodowa pracownika – poznaj zasady postępowania i wykorzystaj wzory dokumentów

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Data aktualizacji dokumentu: 13 stycznia 2019
Dokument archiwalny

Każdy przypadek podejrzenia choroby zawodowej wymaga zawiadomienia odpowiednich organów, zaś wystąpienie samych objawów choroby zawodowej już rodzi konieczność przeniesienia pracownika na inne stanowisko.  Sprawdź, jakie obowiązki ciążą na dyrektorze przedszkola od momentu podejrzenia objawów choroby zawodowej po decyzję o jej stwierdzeniu.

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.
×Nie udało się uruchomić wyszukiwarki, jeśli problem wystąpi ponownie prosimy o kontakt.