• 2020

• Ocena pracy nauczyciela przedszkola krok po kroku

Sprawdź, jak krok po kroku przeprowadzić ocenę pracy nauczycieli, jakich terminów i obowiązków musisz przy tym dopilnować oraz poznaj niezbędne dokumenty, które musisz sporządzić w toku procedury oceniającej. Z tego artykułu dowiesz się: Kto może zainicjować ocenę pracy nauczyciela. Czy można oceniać nauczyciela stażystę. Jak formalnie zawiadomić nauczyciela o wszczęciu procedury oceny pracy. Czy nauczyciel zawieszony w obowiązkach może zostać oceniony. Jakie są kryteria oceny pracy nauczyciela. Jakie źródła mówią o jakości pracy nauczyciela. O czym trzeba pamiętać zawiadamiając nauczyciela o możliwości zapoznania się z projektem oceny. Jak rozwiązać z nauczycielem stosunek pracy z powodu negatywnej oceny pracy.

• Ocena pracy pozostałych pracowników przedszkola

Karta Nauczyciela i ustawa o pracownikach samorządowych nie odnoszą się do oceny pracy pracowników niebędących nauczycielami i niemających statusu pracowników samorządowych. Nie oznacza to, że ich praca nie podlega ocenie. Sprawdź, jakie rozwiązania możesz tu zastosować.
  • Ocena dorobku zawodowego nauczyciela

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela jest ściśle związana z faktem odbywania stażu na wyższy stopień awansu zawodowego. Rządzi się zatem odrębną procedurą, dokumentami i terminami. W przeciwieństwie do oceny pracy, ocena dorobku zawodowego, nawet gdy jest negatywna, nie doprowadzi do zwolnienia nauczyciela, ale wydłuży procedurę awansu zawodowego i odsunie w czasie podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego. Poznaj praktyczne aspekty oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
  • O czym musi pamiętać dyrektor przedszkola, dokonując oceny pracy nauczyciela

W ciągu ostatnich kilku lat radykalnie zmieniły się zasady dotyczące oceny pracy nauczycieli. Zmiany wprowadzane były w krótkich odstępach czasowych, na skutek czego w wielu przedszkolach istnieją wątpliwości co do obecnie obowiązujących zasad w tym zakresie. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, które pojawiają się przy ocenie pracy nauczycieli przedszkoli. Skorzystaj ze wskazówek, dzięki którym sprawnie i bezbłędnie dokonasz oceny pracy nauczycieli zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami.
  • Ocena pracy nauczyciela w okresie epidemii

Trwająca epidemia, czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i przedszkoli i coraz częściej występujące kwarantanny i izolacje wśród nauczycieli i przedszkolaków dezorganizują pracę przedszkoli i planowane działania związane z oceną pracy. Sprawdź zatem, czy z powodu epidemii można przełożyć zaplanowaną ocenę na przyszły rok.
  • Ocena pracy dyrektora przedszkola w praktyce

Procedura oceny pracy dyrektorów przedszkoli różni się od oceny pracy nauczycieli, ale co ważne, podlegają jej zarówno dyrektorzy placówek publicznych jak i niepublicznych oraz jednostek publicznych nie samorządowych. Dowiedz się, jakie aspekty Twojej pracy będą brane pod uwagę przy dokonywaniu oceny oraz jakie uprawnienia masz w tej procedurze. Poznaj także korzyści z otrzymania co najmniej bardzo dobrej oceny pracy oraz praktyczne konsekwencje otrzymania oceny negatywnej. Z tego artykułu dowiesz się: Kto w przedszkolu podlega ocenie pracy w trybie "dyrektorskim". Kto może zainicjować ocenę pracy dyrektora przedszkola. Jak często oceniania jest praca dyrektora przedszkola. Kto ocenia pracę dyrektora przedszkola. Kto opiniuje pracę dyrektora przedszkola. W jakim terminie trzeba dokonać oceny pracy dyrektora przedszkola. Jakie uprawnienia ma oceniany dyrektor przedszkola. Jakie są narzędzia wykorzystywane w procedurze oceny pracy dyrektora przedszkola. Jakie są kryteria oceny pracy dyrektora przedszkola. Jaką ocenę może otrzymać dyrektor przedszkola. W jaki sposób dyrektor może zakwestionować otrzymaną ocenę pracy. Jak przebiega procedura ponownej oceny pracy dyrektora przedszkola. Do czego potrzebna jest dyrektorowi ocena jego pracy. Jakie są konsekwencje negatywnej oceny pracy.

listopad/grudzień 2021 - Nr 29
Poradnik dyrektora przedszkola nr specjalny 29 5AZ0029