Wrzesień 2023 z Poradnikiem Dyrektora Przedszkola

W najnowszym wydaniu magazynu Poradnik Dyrektora Przedszkola przedstawiamy omówienie zmian w zasadach sporządzania arkuszy organizacyjnych oraz przepisy dotyczące wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Eksperci przygotowali szczegółowy przegląd zadań nauczycieli i dyrektora w kontekście diagnozy przedszkolnej na rok szkolny 2023/2024 praz analizę przepisów dotyczących przydzielania mentora nauczycielowi odbywającego przygotowanie do zawodu. Magazyn zawiera także wiele innych praktycznych wskazówek i analiz, które pomogą w codziennej pracy w przedszkolu.

W numerze:

• Zmiany w zasadach sporządzania arkuszy organizacyjnych
  • Będzie wcześniejsza emerytura dla nauczycieli
  • Nagroda specjalna – kto dostanie 1125 zł?
  • Udostępnienie protokołu z kontroli kuratorium oświaty
  • Czy można żądać określenia celu złożenia wniosku o dostęp do informacji publicznej?
  • Diagnoza przedszkolna – zadania nauczycieli i dyrektora w roku szkolnym 2023/2024
  • Korzystanie z placu zabaw przez dzieci niebędące uczniami przedszkola
  • Jak wspierać dziecko z niepełnosprawnością ruchową w przedszkolu ogólnodostępnym?
  • Instrukcja kancelaryjna w przedszkolu niepublicznym – czy jest obowiązkowa?
  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dziecka bez opinii z poradni
  • Czy rodzic może obserwować dziecko podczas pobytu w przedszkolu?
  • Kto może zostać mentorem nauczyciela początkującego? Analiza 15 przypadków z praktyki
  • Zmiana stanowiska pracy za zgodą pracownika – jak zawrzeć porozumienie w przedszkolu
  • Czy pracownik obsługi musi składać zaświadczenie o niekaralności z KRK?
  • Scenariusz zajęć: Pierwszy na mecie. Krótki trening dobrej rywalizacji