Nowy urlop rodzicielski po nowelizacji Kodeksu pracy – zasady obowiązujące od 26 kwietnia 2023 r.

Data aktualizacji dokumentu: 8 maja 2023

W dniu 26 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, dzięki której zmianie uległy m.in. przepisy dotyczące zasad udzielania i korzystania z urlopu rodzicielskiego. Implementacja unijnej dyrektywy work-life balance uznawana jest za korzystną dla osób korzystających z urlopów związanych z rodzicielstwem. Sprawdź, jakie zasady dotyczące korzystania z urlopu rodzicielskiego wprowadziła nowelizacja Kodeksu pracy obowiązująca od 26 kwietnia 2023 r.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• O ile zwiększył się wymiar urlopu rodzicielskiego?
  • Kto może skorzystać z dodatkowych 9 tygodni urlopu rodzicielskiego?
  • O ile wydłużył się wymiar urlopu rodzicielskiego rodziców dziecka z niepełnosprawnością?
  • Na czym polega rozszerzona ochrona stosunku pracy?
  • Jaka jest obecnie wysokość zasiłku macierzyńskiego?

Przeczytaj również: