Skrócenie urlopu dla poratowania zdrowia – czy urlop zdrowotny nauczyciela zakończyć się wcześniej?

Data aktualizacji dokumentu: 21 lipca 2023

Czas potrzebny na przeprowadzenie potrzebnego leczenia nauczyciela kierowanego na urlop dla poratowania zdrowia określa lekarz. Zdarza się jednak, że nauczyciel chce wrócić do pracy wcześniej i składa wniosek o skrócenie urlopu dla poratowania zdrowia. Czy jest to możliwe? Dowiedz się, czy nauczyciel może wrócić do pracy z urlopu dla poratowania zdrowia, przed czasem zakończenia urlopu zdrowotnego.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Co zrobić, jeśli nauczyciel chce wrócić do pracy przed zakończeniem urlopu zdrowotnego?
  • Czy istnieje możliwość skrócenia urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela?
  • Jakie dokumenty musi przedstawić nauczyciel, jeśli chce wcześniej wrócić do pracy?
  • Czy dyrektor przedszkola musi zgodę na skrócenie urlopu zdrowotnego przez nauczyciela?