Urlop nauczyciela, który do 31 sierpnia był zatrudniony jako pomoc nauczyciela

Autor: Anna Trochimiuk

Data aktualizacji dokumentu: 13 grudnia 2022
Urlop nauczyciela, który do 31 sierpnia był zatrudniony jako pomoc nauczyciela

Zmiana stanowiska z niepedagogicznego na pedagogicznego w przedszkolu publicznym wiąże się ze zmianami w wymiarze przysługującego urlopu. W związku z tym, że takie zmiany najczęściej następują od 1 września, ekspertka wyjaśnia, z jakiego wymiaru urlopu wypoczynkowego skorzysta do końca roku nauczyciel, który przed 1 września pracował jako pomoc nauczyciela.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Ile wynosi wymiar urlopu pomocy nauczyciela w przedszkolu?
  • Jak ustalić wymiar urlopu po zmianie stanowiska z niepedagogicznego na pedagogiczne?
  • Ile dni urlopu przysługuje nauczycielowi, który do 31 sierpnia był pomocą nauczyciela?

Autor: Anna Trochimiuk

Radca prawny, redaktor i autor publikacji dotyczących spraw kadrowych w szkołach i placówkach oświatowych. Wieloletni ekspert Portalu Oświatowego.