Wysokość wynagrodzenia za zwolnienie z powodu działania siły wyższej – jak obliczyć?

Wioletta Wołek-Sarek

Autor: Wioletta Wołek-Sarek

Data aktualizacji dokumentu: 27 czerwca 2023
Wysokość wynagrodzenie za zwolnienie z powodu działania siły wyższej – jak obliczyć?

Nowe uprawnienie związane z możliwością skorzystania ze zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej przysparza problemy związane z obliczeniem wynagrodzenia za zwolnienie w przedszkolach publicznych. W artykule ekspertka wyjaśnia, jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za dzień nieobecności nauczyciela w pracy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Które przepisy regulują obliczanie wynagrodzenia za dzień nieobecności z powodu siły wyższej.
  • Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za zwolnienie z powodu działania siły wyższej w przedszkolach publicznych.
  • Jak obliczyć 50% wynagrodzenia za dzień korzystania ze zwolnienia z powodu działania siły wyższej.

Wioletta Wołek-Sarek

Autor: Wioletta Wołek-Sarek

radca prawny, od 2007 roku nieprzerwanie świadczy usługi prawne na rzecz jednostek oświatowych.