Zniżka pensum dyrektora a dodatkowa praca w innym przedszkolu

Autor: Dariusz Dwojewski

Data aktualizacji dokumentu: 29 grudnia 2022
Zniżka pensum dyrektora a dodatkowa praca w innym przedszkolu

W okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć mógł podjąć dodatkową pracę w oświacie, jeżeli uzyskał zgodę dyrektora. Z kolei dyrektor mógł wykonywać pracę w innej jednostce oświatowej, jeżeli otrzymał zgodę od organu prowadzącego. Przepisy ograniczające możliwość wykonywania dodatkowej pracy już nie obowiązują. To oznacza, że każdy nauczyciel, w tym również dyrektor przedszkola korzystający ze zniżki pensum może podjąć dodatkową pracę.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czym jest zniżka pensum dla dyrektora przedszkola?
  • Czy zakaz przydzielania dyrektorowi zajęć ponadwymiarowych oznacza zakaz podejmowania dodatkowej pracy?
  • Jakiej dodatkowej pracy nie może podejmować dyrektor przedszkola samorządowego?
  • Jaki wymiar pracy w innej szkole lub przedszkolu jest dopuszczalny dla dyrektora?