Zaświadczenie o spełnianiu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego

Zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego wydaje się na wniosek rodziców dziecka spełniającego obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. Zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej wydaje odpowiednio dyrektor publicznego i niepublicznego przedszkola i szkoły podstawowej oraz osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego. Zaświadczenie dla dzieci spełniających obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego wydaje się na wzorze nr 81, symbol: MEiN-I/81. Pobierz wzór zaświadczenia o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.

Zaświadczenie o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego jest drukiem ścisłego zarachowania. Konieczne jest prowadzenie ewidencji wydanych zaświadczeń.