Czy dziecko z Ukrainy na pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola?

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 17 marca 2022
2020203881d0cdf4685f789a5ed931dd08c9cbf3-large

Dowiedz się, czy dzieci 6-letnie z Ukrainy powinny być obowiązkowo przyjęte do oddziału zerowego w polskich szkołach i przedszkolach. Sprawdź, czy status uchodźcy gwarantuje im pierwszeństwo w przyjęciu do placówki wychowania przedszkolnego przed dziećmi z Polski, które biorą udział w rekrutacji.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Na jakich zasadach przedszkole może przyjąć w trakcie roku dziecko z Ukrainy.
  • Czy 6-latek z Ukrainy ma pierwszeństwo w przyjęciu do polskiej placówki wychowania przedszkolnego.
  • Jakie są nowe limity dzieci w oddziale przedszkola wprowadzone w związku z napływem uchodźców z Ukrainy do Polski.
  • Na jakiej zasadzie dziecko z Ukrainy może być przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.