Kogo podciągnąć do odpowiedzialności za samowolne opuszczenie przedszkola przez dziecko

Patryk Kuzior

Autor: Patryk Kuzior

Data aktualizacji dokumentu: 25 października 2022

Dziecko przyprowadzone do przedszkola pozostaje pod opieką pracowników aż do odebrania go przez rodziców. Mimo że pod żadnym warunkiem nie powinno nawet na chwilę pozostać bez opieki, co jakiś czas docierają do nas informacje o przedszkolakach, które niezauważone opuściły teren przedszkola. Jak zapobiegać samowolnemu opuszczeniu przedszkola przez dziecko i jaką odpowiedzialność w podobnej sytuacji ponosi dyrektor oraz nauczyciele?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Kto odpowiada za zabezpieczenia przedszkola przed wyjściem dzieci poza jego teren?
  • Jakie procedury dotyczące zabezpieczenia przedszkola przed wyjściem opracować?
  • Jaką odpowiedzialność za ucieczkę dziecka w przedszkolu poniesie dyrektor?
  • Jak za niedopilnowanie dziecka zostaną ukarani nauczyciele?
  • Czy pracownik niepedagogiczny może ponieść odpowiedzialność za oddalenie się dziecka?
  • Czy o incydencie samowolnego opuszczenia przedszkola przez dziecko informować rodziców?