Problem z wypełnieniem druku diagnozy przedszkolnej

Data aktualizacji dokumentu: 30 stycznia 2022
Dokument archiwalny
97cd2ba5cfb5dfac54f79bdedb8f4bea1ba434d4-xlarge (5)

Nauczyciele aktualnie opracowują druk gotowości szkolnej dzieci (które idą od września do 1 klasy). Co powinno się znaleźć w punkcie dotyczącym dodatkowych spostrzeżeń o dziecku? Do tej pory pisaliśmy np. „Na podstawie zadań arkusza gotowości szkolnej, który określa dojrzałość szkolną dziecka, chłopiec zdobył łącznie 117 punktów, tym samym jest gotowy do podjęcia obowiązków szkolnych”– teraz dzieci nie robią zadań z arkusza gotowości. Na jakiej podstawie powinna być zrobiona ocena gotowości, aby informacja nie była krzywdząca dla dziecka? Przedszkole pracuje zdalnie. Obserwacje ani hospitacje się nie odbywają. Nauczyciele wysyłają karty pracy dla rodziców (nie pracują w żadnym programie online. Co z obszarami podstawy programowej w przedszkolu, które nie mogą być zrealizowane w formie przesyłanych zajęć – mają być uwzględnione w innych miesiącach czy mimo wszystko np. mamy wpisać teatrzyk dla dziecka albo zajęcia gimnastyczne itp.?