Rozwiązanie umowy o wychowanie przedszkolne z powodu zadłużenia

Autor: Bożena Winczewska

Data aktualizacji dokumentu: 21 lutego 2024
AdobeStock_720084163 (1)

Co do zasady dyrektor przedszkola niepublicznego może rozwiązać umowę o świadczenie usług wychowania przedszkolnego w sytuacji, gdy rodzice nieterminowo regulują zobowiązania lub w ogóle nie płacą za przedszkole. W praktyce jednak, by móc z takiego prawa skorzystać należy spełnić jeden warunek – sprawdź, jaki.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie przepisy regulują umowę o świadczenie usług wychowania przedszkolnego?
  • Czy poza spłatą zadłużenia można od rodziców żądać naprawienia szkody z powodu nieterminowych wpłat?
  • Jaki zapis zawrzeć w umowie z rodzicami, by można było ją rozwiązać z powodu zadłużenia?
  • Czy można rozwiązać umowę z rodzicami 6-latka, który odbywa roczne przygotowanie przedszkolne?

Autor: Bożena Winczewska

wieloletni wizytator kuratorium, specjalista prawa oświatowego
Słowa kluczowe:
wychowanie przedszkolne