Edukacja domowa – na ucznia przedszkola objętego nauczaniem domowym dotacja nie przysługuje

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Data aktualizacji dokumentu: 10 października 2022

Dyrektor przedszkola, na wniosek rodziców, może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem. Musi jednak pamiętać, że dzieci te nie są uwzględniane w ramach podstawy obliczania dotacji. Z których przepisów wynika to, że na ucznia przedszkola objętego nauczaniem domowym dotacja nie przysługuje? Jakie są tego konsekwencje? Czy przedszkole musi wspierać działania edukacyjne rodziców, którzy postanowili kształcić dziecko w domu?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Które przepisy stanowią, że na ucznia przedszkola objętego nauczaniem domowym dotacja nie przysługuje?
  • Czy dziecko zapisane do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej może realizować roczne przygotowanie przedszkolne poza przedszkolem?
  • Czy dziecko przyjęte do punktu przedszkolnego może realizować roczne przygotowanie przedszkolne poza?
  • Jakie obowiązki ma przedszkole, oddział przedszkolny i punkt przedszkolny wobec dziecka objętego edukacją domową?

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.
Słowa kluczowe:
nauczanie domowe