Jak wykazać przygotowanie do nauki języka obcego we wpisach do dziennika zajęć przedszkola

Autor: Wanda Pakulniewicz

Data aktualizacji dokumentu: 7 sierpnia 2023

W podstawie programowej wychowania przedszkolnego wskazano, że dziecko kończące wychowanie przedszkolne powinno być przygotowane do nauki języka obcego nowożytnego . To oznacza, że działania związane z prowadzeniem takiego przygotowania także muszą zostać odnotowane w dzienniku. Jak powinien wyglądać wpis do dziennika zajęć przedszkola, biorąc pod uwagę język angielski?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie wymagania przedszkola w zakresie nauki języka obcego nowożytnego przewiduje podstawa programowa wychowania przedszkolnego?
  • Jakie konkretnie umiejętności z języka obcego powinno posiadać dziecko kończące wychowanie przedszkolne?
  • Jak powinien wyglądać wpis do dziennika zajęć przedszkola dotyczący nauki języka obcego?
  • Jakie konkretne działania i zabawy można zastosować, aby przygotować dzieci do posługiwania się językiem obcym?
  • Czy przedszkola niepubliczne również powinny prowadzić dokumentację dotyczącą przygotowania do nauki języka obcego?