Przygotowanie do posługiwania się językiem obcym w przedszkolu – osłuchiwanie się z językiem obcym

Autor: Ewa Romanowska

Data aktualizacji dokumentu: 3 stycznia 2023

W odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym przygotowania do posługiwania się językiem obcym nowożytnym polegają na rozwijaniu ich ciekawości względem języków obcych oraz na poznawaniu innych kultur. Realizacja powyższych założeń powinna opierać się na kształtowaniu sprawności rozumienia ze słuchu oraz na nauce słownictwa. Najważniejszą formą pracy z dziećmi w tym zakresie mają natomiast być wszelkiego rodzaju zabawy i gry. W jaki sposób połączyć zabawę z nauką języka obcego w przedszkolu? Jakie podejście metodyczne i formy pracy są zalecane w edukacji przedszkolnej oraz jakimi zasadami powinni kierować się nauczyciele języków obcych dzieci w wieku przedszkolnym? Poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące praktycznych aspektów przygotowania dzieci do posługiwania się językiem obcym.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym powinno opanować dziecko w przedszkolu?
  • Jakie metody wykorzystywać realizując przygotowanie do posługiwania się językiem obcym?
  • Dlaczego w nauczaniu języka obcego w przedszkolu warto korzystać z metody projektu?
  • Jak cechy rozwojowe dziecka w wieku 3 – 6 lat wpływają na edukację językową?
  • Jak przebiega proces przyswajania języka obcego u kilkulatków?
  • Z jakich narzędzi i pomocy dydaktycznych korzystać w codziennej pracy z dziećmi poznającymi język obcy?

Poznasz również przykłady metod i zabaw językowych mających na celu osłuchiwanie się dzieci z językiem obcym

Autor: Ewa Romanowska

specjalista ds. ochrony środowiska