Program zajęć rewalidacyjnych – okres obowiązywania

Data aktualizacji dokumentu: 23 października 2023
Program zajęć rewalidacyjnych – okres obowiązywania

Opracowanie programu zajęć rewalidacyjnych ma na celu usystematyzowanie założeń dotyczących rewalidacji. W programie zajęć rewalidacyjnych określa się tematy i cele planowanych zajęć, aby w przyszłości móc dokonać oceny ich skuteczności. Co jednak ważne, przepisy prawa oświatowego nie zawierają wytycznych dotyczących opracowania takiego programu, Budzi to wątpliwości, ponieważ niektórzy nauczyciele, traktując program jako załącznik do IPET, opracowują go na cały etap edukacyjny. Czy jest to doby kierunek działania?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy program zajęć rewalidacyjnych powinien być traktowany jako załącznik do IPET na cały etap edukacyjny?
  • Czy okres obowiązywania programu zajęć rewalidacyjnych może przekraczać rok?
  • Jak często należy weryfikować program zajęć rewalidacyjnych?
  • Kto decyduje, na jaki okres opracować program zajęć rewalidacyjnych?
  • Jakie ryzyko niesie za sobą opracowywanie programu na cały etap edukacyjny?