Zajęcia rewalidacyjne dla dziecka z indywidualnym przygotowaniem przedszkolnym mogą odbywać się w przedszkolu

Monika Fidler

Autor: Monika Fidler

Data aktualizacji dokumentu: 19 stycznia 2024

Dostarczenie do przedszkola orzeczenia o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego nie oznacza, że dziecko nie może przebywać na terenie przedszkola. Jeżeli stan zdrowia dziecka na to pozwala, może uczęszczać do przedszkola nie tylko na zajęcia integrujące z innymi dziećmi, ale również na zajęcia rewalidacyjne i zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie są obowiązki organizacji zajęć rewalidacyjnych oraz zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci z indywidualnym przygotowaniem przedszkolnym?
  • Czy dziecko z indywidualnym przygotowaniem przedszkolnym może uczęszczać do przedszkola na zajęcia rewalidacyjne i pomoc psychologiczno-pedagogiczną?
  • Jakie są kryteria wyboru miejsca realizacji zajęć rewalidacyjnych oraz zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej?
  • Kiedy zajęcia rewalidacyjne i pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dziecka z indywidualnym przygotowaniem przedszkolnym powinny odbywać się w domu?