Przedszkole niepubliczne może przyjąć dziecko tylko na WWR

Autor: Joanna Swadźba

Data aktualizacji dokumentu: 17 lipca 2023
Przedszkole niepubliczne może przyjąć dziecko tylko na WWR

Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR) stanowi istotny element opieki i wsparcia dla dzieci z niepełnosprawnością. Należy pamiętać, że jest to odrębna forma wsparcia dla dzieci i może być realizowana niezależnie od tego, czy dziecko uczęszcza do danego przedszkola. To oznacza, że przedszkole niepubliczne może przyjąć dziecko tylko na WWR i otrzyma w związku z tym dotację.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy przedszkola niepubliczne mogą otrzymywać dotacje na dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju, nawet jeśli dzieci te nie są ich wychowankami?
  • Jakie warunki musi spełniać przedszkole niepubliczne, aby organizować wczesne wspomaganie rozwoju dzieci?
  • Jakie są obowiązki przedszkola dotyczące przekazywania informacji o dzieciach objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju?