Zatrudnianie nauczycieli w przedszkolu niepublicznym – co może sprawdzić urząd miasta?

Joanna  Swadźba

Autor: Joanna Swadźba

Data aktualizacji dokumentu: 16 kwietnia 2022
AdobeStock_84810512

Zdarza się, że pracownicy urzędu miasta wymagają od dyrektorów przedszkoli niepublicznych podawania danych, które nie wynikają z przepisów prawa. Tak było w jednym z przedszkoli niepublicznych prowadzonych przez naszego czytelnika. Otóż pracownicy urzędu wymagali, by dyrektor za każdym razem, gdy zmienia się kadra pedagogiczna, np. zatrudniony zostaje nowy pracownik, przedstawiał do urzędu nowy wykaz kadry przedszkola. Dowiedz się, czy urząd miasta ma prawo kontrolować zatrudnianie nauczycieli w prywatnym przedszkolu.

Z tego artykułu dowiesz się:

• Jakie są warunki założenia niezbędne do założenia przedszkola prywatnego.
  • Jakie informacje podaje się w zgłoszeniu wpisu do ewidencji placówek niepublicznych.
  • Jakie dane ze zgłoszenia dyrektor ma obowiązek aktualizować.
  • Czy organ ewidencyjny ma prawo wymagać podawania danych o nowych pracownikach przedszkola prywatnego.