4. Wymagania dotyczące lokalu przeznaczonego na oddział przedszkolny w szkole

Autor: Joanna Swadźba

Data aktualizacji dokumentu: 18 lipca 2023
  4. Wymagania dotyczące lokalu przeznaczonego na oddział przedszkolny w szkole

Szkoła posiada oddziały przedszkolne (są one zlokalizowane w innym, oddalonym budynku). Organ prowadzący planuje przenieść te oddziały do pomieszczeń w szkole (po uprzednim dostosowaniu ich do przedszkolaków). Podyktowane jest to tym, że obecny budynek, gdzie są oddziały przedszkolne, wymaga remontu, aby spełnić przepisy przeciwpożarowe (wymagane do 2024 roku). Czy trzeba uzyskać zgody budowlane na takie przeniesienie, zgody sanepidu i kuratorium? Jaka jest procedura? Czy może wystarczy tylko dostosować pomieszczenia dla tych oddziałów i je przenieść (skoro nie ma tu mowy o przekształceniu oddziałów przedszkolnych w przedszkole)?