Jesień – poznawanie zagrożeń siły przyrody. Scenariusz zajęć z elementami zabawy muzyczno-ruchowej i plastycznej

Autor: Agnieszka Ignaczak

Data aktualizacji dokumentu: 2 października 2023

Jesień jest porą roku, która przynosi wiele dynamicznych i zmiennych zjawisk pogodowych. Wiele z nich niesie za sobą potencjalne zagrożenia, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego niezwykle ważne jest, by już od najmłodszych lat uświadamiać najmłodszym, jakie zagrożenie mogą stanowić zjawiska przyrodnicze i jak się zachowywać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Prezentowany scenariusz łączy w sobie elementy zabawy muzyczno-ruchowej oraz ekspresji plastycznej. Dzięki temu dzieci nie tylko uczą się, ale też aktywnie uczestniczą w procesie poznawczym, co sprawia, że przyswajane informacje zostają z nimi na dłużej. Poprzez zabawę muzyczno-ruchową dzieci mogą doświadczyć jesieni w sposób bardziej bezpośredni, a dzięki elementom plastycznym mają okazję wyrazić swoje emocje i wrażenia związane z tą porą roku. Uważa się, że połączenie nauki z zabawą jest kluczem do skutecznej edukacji, zwłaszcza w kontekście tak ważnego tematu, jakim są zagrożenia siły przyrody w okresie jesiennym.

Słowa kluczowe:
scenariusz zajęć