Urlop wypoczynkowy nauczyciela przedszkola po urlopie wychowawczym

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 7 grudnia 2023
matka z dzieckiem

Udzielanie urlopów wychowawczych nauczycielom przedszkoli zgodnie z ich wnioskami bywa problematyczne a czasami wręcz niemożliwe. Bywa bowiem, że zapisy Karty Nauczyciela o terminie zakończenia urlopu są nie do pogodzenia z regulacjami Kodeksu pracy stanowiącymi o maksymalnym wymiarze urlopu wychowawczego. Jak zatem udzielać urlopu, gdy ostatnia jego część jest za krótka by skończyła się w terminie wskazanym w Karcie Nauczyciela? Wymagać modyfikacji wniosku, czy odmówić udzielenia urlopu?

Z tego artykułu dowiesz się:

• Ile wynosi wymiar urlopu wychowawczego.
  • Kto i na jakich zasadach udziela urlopu wychowawczego nauczycielowi.
  • W jakim terminie musi się zakończyć urlop wychowawczy nauczyciela.
  • Kto i na jakich zasadach udziela urlopu wychowawczego pracownikom niepedagogicznym.
  • Jak urlop wychowawczy wpływa na wymiar urlopu wypoczynkowego.
  • W jakim przypadku po urlopie wychowawczym nauczyciel i pracownik nie będą mieli prawa do urlopu wypoczynkowego.