Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka – czy wystarczy od jednego rodzica?

Michał Łyszczarz

Autor: Michał Łyszczarz

Data aktualizacji dokumentu: 10 lutego 2023
  Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka – czy wystarczy od jednego rodzica? Na obrazku: Mała dziewczynka przyczepia do tablicy swoje rysunki. Dziewczynka odwrócona plecami do widza

Przedszkole nie może wykorzystać wizerunku dziecka bez zgody rodziców. Przez wykorzystanie wizerunku trzeba rozumieć każdą publikację zdjęć, choćby na stronie internetowej przedszkola czy w mediach społecznościowych. Sprawdź, czy zgodę na wykorzystanie wizerunku dziecka może wyrazić jeden rodzic czy potrzebne są podpisy obojga? Czy wykorzystanie wizerunku dziecka należy do tzw. spraw istotnych dziecka?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Który rodzic może wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku dziecka?
  • Czy na wykorzystanie i publikację wizerunku dziecka wystarczy zgoda jednego z rodziców?
  • Które sprawy zaliczają się do spraw istotnych dziecka i wymagają zgody obojga rodziców?