Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas pracy zdalnej w przedszkolu

Katarzyna Maladyn-Krupa

Autor: Katarzyna Maladyn-Krupa

Data aktualizacji dokumentu: 22 kwietnia 2023
Przepisy BHP Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas pracy zdalnej

Dyrektor przedszkola jest obowiązany zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz prowadzić systematyczne szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy wynikający z Kodeksu pracy. Praca zdalna nie zwalnia dyrektora z obowiązków w tym zakresie. W dniu 7 kwietnia 2023 r. weszły w życie długo wyczekiwane przepisy dotyczące pracy zdalnej. Regulacji doczekały się również kwestie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracy zdalnej, które dotychczas budziły mnóstwo wątpliwości ze względu na specyfikę pracy zdalnej.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie obowiązki w zakresie bhp przy pracy zdalnej ma dyrektor przedszkola?
  • Co dyrektor powinien uwzględnić w ocenie ryzyka zawodowego pracownika zdalnego?
  • Czy dyrektor przedszkola może kontrolować pracowników zdalnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy?
  • Jak przeprowadzić postępowanie powypadkowe w razie wypadku przy pracy zdalnej?