Maj 2023 z Poradnikiem Dyrektora Przedszkola

W majowym wydaniu magazynu Poradnik Dyrektora Przedszkola poruszamy tematy dotyczące ruchu kadrowego, obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczycieli czy uzasadnienia oceny jego pracy. Sprawdź, czym jeszcze zajęli się eksperci.

Nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej wywołują wiele wątpliwości. Przed wyrażeniem zgody na pracę zdalną np. pracownika administracji, warto upewnić się, że przedszkole jest w stanie spełnić wszystkie wymagania w zakresie bhp – szczegóły na
ten temat znajdziesz w artykule „Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas pracy zdalnej w przedszkolu.

Nie mniej emocji wywołują kwestie związane z ruchem kadrowym. To właśnie w maju najwięcej pracowników placówek oświatowych otrzymuje wypowiedzenie umowy o pracę. Wręczenie wypowiedzenia jest jednym z najtrudniejszych zadań w pracy dyrektora. W artykule „Zwolnienie pracownika – przygotuj się do trudnej rozmowy” specjalistka w zakresie HR udziela wskazówek, jak przeprowadzić spotkanie ze zwalnianym pracownikiem.

Dyrektorom i nauczycielom, którzy pracują lub wiedzą już, że będą pracowali z dziećmi z wadami słuchu polecam artykuł„ Wsparcie dziecka z wadą słuchu w ogólnodostępnym przedszkolu”. Ekspertka udziela w nim praktycznych wskazówek, dzięki którym przedszkole ułatwi dziecku funkcjonowanie w przedszkolu.

Serdecznie zapraszam do lektury!