10 kwestii, które dyrektor musi ustalić na sierpniowym zebraniu rady pedagogicznej

Autor: Wanda Pakulniewicz

Data aktualizacji dokumentu: 17 lipca 2023

Ważnym wydarzeniem dla rady pedagogicznej jest spotkanie rady pedagogicznej inicjowane przez dyrektora przedszkola przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jako przewodniczący dyrektor musi dokładnie zaplanować zebranie i skutecznie poinformować członków rady o jego terminie i porządku. Głównym celem sierpniowego zebrania nauczycieli jest omówienie i zatwierdzenie istotnych kwestii dotyczących funkcjonowania przedszkola w nadchodzącym roku szkolnym. Sprawdź, których kwestii nie należy pomijać.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Jakie kroki powinien podjąć dyrektor przedszkola przed przedstawieniem planu pracy radzie pedagogicznej?
  • Jakie są wymagania dotyczące wyrażenia opinii przez radę pedagogiczną w sprawie planu pracy?
  • Czy przedszkola niepubliczne i publiczne punkty przedszkolne mają obowiązek opracowania rocznego planu pracy?
  • Kto przydziela nauczycielom stałe prace i zajęcia, jakie są etapy przydzielania zadań?
  • Jak dyrektor omawia sprawy kadrowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego?
  • Jak dyrektor określa potrzeby w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli?
  • Kto ustala zasady prowadzenia dokumentacji w przedszkolu?