Zwolnienie nauczyciela z pracy z powodów zdrowotnych

Dariusz Dwojewski

Autor: Dariusz Dwojewski

Data aktualizacji dokumentu: 6 maja 2024
ludziki

Rozwiązanie nauczycielskiego stosunku pracy może być spowodowane nie tylko brakiem możliwości dalszego zatrudnienia podyktowanym zmianami organizacyjnymi. Zwolnienie nauczyciela z pracy może nastąpić także z przyczyn zdrowotnych. Sprawdź, w jakich przypadkach dyrektor powinien, a w jakich może zwolnić nauczyciela z pracy.

Z tego artykułu dowiesz się:

• W jaki sposób rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem niezdolnym do pracy?
  • Jakie wymagania musi spełniać orzeczenie lekarskie, żeby można było na jego podstawie rozwiązać umowę z nauczycielem?
  • Czy w okresie wyczekiwania na orzeczenie nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie?
  • Czy dyrektor przedszkola może skierować nauczyciela na badania w każdym czasie?
  • Jakie konsekwencje można wyciągnąć wobec nauczyciela, który nie zgłosi się na badania lekarskie?
  • Jaka jest procedura rozwiązania stosunku pracy z powodu niezgłoszenia się na badania lekarskie?
  • Czy można zwolnić z pracy nauczyciela, który choruje?
  • W jaki sposób nauczyciel po 182 choroby może uzyskać ochronę przed zwolnieniem?
  • Jaka jest procedura zwolnienia nauczyciela po wyczerpaniu absencji chorobowych?
  • Czy okres nieobecności w pracy zawrze przedłuża się o 12 miesięcy?

Dariusz Dwojewski

Autor: Dariusz Dwojewski