Organ prowadzący określi pensum nauczyciela w grupie mieszanej – będzie nowelizacja Karty Nauczyciela

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Data aktualizacji dokumentu: 12 sierpnia 2018
Dokument archiwalny

Tworzenie w przedszkolach grup obejmujących zarówno dzieci 6-letnie, jak i dzieci młodsze jest powszechnym zjawiskiem w większości przedszkoli. Jednak ze względu na brak odpowiednich regulacji nie ma pewności, jaki powinien być obowiązkowy wymiar godzin nauczyciela. Problem ten może zostać ostatecznie rozwiązany dzięki planowanej nowelizacji Karty Nauczyciela.

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.