• 2020

• Współpraca z rodzicami– prawo i praktyka

Współpraca z rodzicami i opiekunami dzieci to temat, który spędza sen z powiek niejednemu dyrektorowi. W każdej grupie, w każdym roczniku znajdą się bowiem rodzice, którzy współpracować nie chcą, mając przy tym wysokie wymagania i roszczenia wobec placówki, dyrektora i nauczycieli. Są też tacy, którzy z uwagi na pochodzenie z tzw. rodzin dysfunkcyjnych – współpracować nie potrafią. Problematyczna może też być współpraca z rodzicami rozwiedzionymi lub pozostającymi w separacji. Takie sytuacje wymagają nie tylko od dyrekcji, ale także od nauczycieli specjalnego podejścia i podjęcia wielu działań, by w miarę możliwości ułożyć współpracę tak, by dobro dziecka było na pierwszym miejscu. Prześledźmy zatem, jak wygląda kwestia praw i obowiązków rodziców oraz odpowiedzialności nauczycieli i placówki w kontekście dobra dziecka.

styczeń-luty 2021 - Nr 25
Zarzadzanie przedszkolem nr specjalny 25 5AZ0025 (1)