• 2020

• Przygotowanie dokumentacji na nowy rok szkolny

Początek roku szkolnego to dla dyrektora przedszkola czas wypełniony zadaniami związanymi z przygotowaniem i wdrożeniem wszystkich działań umożliwiających prawidłowy start i przebieg kolejnego roku szkolnego. Wiele spośród tych zadań związanych jest lub opartych na dokumentach, których przygotowanie konieczne jest na początku każdego roku szkolnego.

• Dokumenty, które należy pozyskać od rodziców na początku roku szkolnego

Na początku roku szkolnego dyrektor przedszkola ma obowiązek uzyskać od rodziców/opiekunów prawnych dzieci różnego rodzaju zgody i oświadczenia. Większość z nich jest ważna przez cały okres edukacji przedszkolnej, co oczywiście nie wyłącza możliwości zmiany treści złożonego oświadczenia. Najwięcej zgód i oświadczeń trzeba pozyskać od rodziców dzieci nowo przyjętych, dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem zajęć przygotować dla każdego z nich komplet dokumentów do podpisu.
  • Zebranie rady pedagogicznej przed nowym rokiem szkolnym

Przed rozpoczęciem nowego roku szklanego konieczne jest przeprowadzenie zebrania rady pedagogicznej. Należy na nim przekazać nauczycielom wiele informacji, rozdzielić zadania, przypomnieć o obowiązkach, podjąć wiele decyzji, także w formie uchwał rady pedagogicznej. Dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić sierpniowe zebranie rady pedagogicznej w przedszkolu.
  • Ocena stanu bezpieczeństwa w przedszkolu na początku roku szkolnego

Przedszkole musi być przygotowane pod względem bezpieczeństwa na powrót do niej po przerwie wakacyjnej dzieci i pracowników. Zapewnienie bezpieczeństwa w placówce należy do zakresu zadań dyrektora. Odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom wymaga zaś dokonywania ocen stanu bezpieczeństwa uwzględniających całokształt zagadnień mających na nie wpływ. Sprawdzamy, jak dokonać takiej oceny.
  • Checklista – zestawienie wybranych wrześniowych obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola

• Zmiany kadrowe w przedszkolu na początku roku szkolnego

Poznaj 4 rozwiązania dla dyrektora, gdy zwiększy się liczba godzin w danym roku.

Wydanie specjalne 32/2022 - Nr 32
Poradnik dyrektora przedszkola nr specjalny 32 5AZ0032