Przeniesienie nauczyciela przedszkola do pracy w innej placówce na czas dyżuru wakacyjnego

Dariusz Dwojewski

Autor: Dariusz Dwojewski

Data aktualizacji dokumentu: 9 czerwca 2023

Zobowiązanie nauczyciela do świadczenia pracy w przedszkolu pełniącym dyżur wakacyjny wymaga dopełnienia niezbędnych formalności. Ponadto tryb takiego przeniesienia jest uzależniony jest od podstawy nawiązania stosunku pracy. Inaczej bowiem wygląda przeniesienie do innego przedszkola nauczyciela zatrudnionego przez mianowanie, a inaczej nauczyciela z umową o pracę. Sprawdź szczegóły.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Czy przepisy prawa dopuszczają możliwość przeniesienia nauczyciela do pracy w innym przedszkolu na okres wakacyjnego dyżuru?
  • Jak przenieść do pracy w innym przedszkolu nauczyciela mianowanego?
  • Jak przenieść do pracy w innym przedszkolu nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę?
  • Czy nauczyciel może odmówić przeniesienia do pracy w innym przedszkolu w czasie dyżuru wakacyjnego?